Wydarzenie

Facebook Ikona szukania

Fundacja JSW dla jastrzębskiego szpitala - WSS Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju z pierwszą na Śląsku kompletną wieżą laparoskopową do zabiegów urologicznych

W środę 13 maja br. w jastrzębskim szpitalu wojewódzkim odbyło się oficjalne przekazanie kompletnej wieży laparoskopowej do zabiegów urologicznych. Tym samym zwieńczony został następny prospołeczny i prozdrowotny projekt Fundacji JSW, która wsparła zakup tego wysokospecjalistycznego sprzętu medycznego dla Bloku Operacyjnego WSS Nr 2 kwotą 450 000,00 złotych.

W tradycyjnym przecięciu „wstęgi” uczestniczyli: Lekarz Zarządzający Oddziałem Urologii i Onkologii Urologicznej - Agata Witosińska – Walica, Dyrektor lecznicy – Robert Rychel oraz personel Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej. Tuż po części oficjalnej odbyło się szkolenie pracowników, którzy mieli okazję zapoznać się ze specyfiką działania laparoskopu i jego możliwościami. Za pomocą nowej aparatury możliwe będzie przeprowadzanie pełnego spektrum operacji laparoskopowych, co dla pacjentów oznacza mniej inwazyjne operacje, szybszą rekonwalescencję i większe szanse na powrót do zdrowia. Wieża laparoskopowa wyposażona jest w najnowocześniejsze narzędzia, m.in. kamerę 3D z monitorem czy laparoskopowe źródło światła ledowego i jak mówią o niej lekarze – urolodzy jest „mercedesem” wśród tego typu urządzeń.

Odział Urologii i Onkologii Urologicznej WSS Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju jest pierwszym oddziałem urologicznym na Śląsku posiadającym kompletną wieżę laparoskopową firmy Storz, wykorzystującą technologię 3D. Laparoskopia zaś we współczesnej medycynie to technika nowoczesna, niezbędna do leczenia chorób onkologicznych i nieonkologicznych, uznana w wielu chorobach jako złoty standard postępowania.

Warto również dodać, że zakup kompletnej wieży laparoskopowej do zabiegów urologicznych to kolejna już inicjatywa Fundacji JSW wychodząca naprzeciw potrzebie zapobiegania i leczenia schorzeń urologicznych. Fundacja JSW zainicjowała także autorski projekt „Profilaktyka i wczesne wykrywanie raka prostaty - badania dla pracowników JSW SA od 50 roku życia”, realizowany przy współpracy
z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Troska o zdrowie i komfort leczenia pacjentów to bez wątpienia priorytet, któremu przy tej okazji towarzyszy również radość, że darowizna Fundacji JSW umożliwiła wyposażenie jastrzębskiej placówki w nowoczesną, wysokospecjalistyczną aparaturę, na miarę przodujących ośrodków uro-onkologicznych w Polsce.

Zdjęcia: WSS Nr 2 w Jastrzębiu - Zdroju

Inne aktualności

Komunikat dotyczący naborów wniosków

Od 1 lipca 2024 roku do odwołania Fundacja JSW wstrzymała przyjmowanie nowych wniosków dotyczących aplikowania o darowiznę ze środków Fundacji JSW.

„Rozwalić system”

W jastrzębskim „Carbonarium” odbyła się prezentacja filmu dokumentalnego pod tytułem „Rozwalić system”. Przedstawia historię podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. 44 lata temu górnicy dawnej kopalni Manifest Lipcowy – dzisiejszej Zofiówki - swoją determinacją zrobili…

Rowery dla uczniów klas mistrzostwa sportowego

Fundacja JSW dofinansowała zakup 10 rowerów sportowych do uprawiania kolarstwa uczniów klas mistrzostwa sportowego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach.

MATEMATYKA – fundament w wielu dziedzinach

W dzisiejszym społeczeństwie matematyka odgrywa coraz większą rolę. Stanowi fundament w wielu dziedzinach, takich jak technologia, inżynieria i finanse. Dzięki wsparciu Fundacji JSW, w jednej ze szkół udało się zrealizować nowatorski projekt.

PSIA SŁUŻBA – to wyzwanie i zaszczyt

ma trzy miesiące i już rozpoczęła intensywny trening przygotowujący do służby w elitarnej specjalistycznej grupie poszukiwawczo-ratowniczej PSP Jastrzębie-Zdrój. Wabi się Amper i jest suczką, owczarkiem belgijskim. Jej trenerem i opiekunem jest strażak ochotnik, Kamil…

Sztuczna Inteligencja pomaga kształcić przyszłych górników

Znajomość technicznego języka obcego to jedna z podstawowych kompetencji zawodowych przyszłych górników. Uczniowie z Pawłowic, lingwistyczne umiejętności rozwijają teraz w nowoczesnej pracowni językowej, którą wspiera sztuczna inteligencja.

Więcej aktualności